Jak jsem kupoval auto u AAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (2023)

Varování: Podoba spříběhy jiných klientů nebo sautorem článku nemusí být náhodná.

Na počátku byla jen ryze praktická potřeba sehnat slušný, malý, firemní vůz do 70000Kč se třemi parametry. Měl mít automatickou převodovku, klimatizaci a pohon na LPG, protože kupec je fandou alternativních paliv. Cestou po moravských neznačkových autobazarech kupec viděl mnoho vozidel, jejichž podoba na fotografii a textový popis neodpovídaly skutečnému stavu. Ito bylo nakonec důvodem, proč jej zaujal vůz vhradeckokrálovecké pobočce AAAAuto.

AAA Auto: AAA Auto, dobrý den. Jak vám můžeme pomoci?

Kupec: Dobrý den, vnabídce máte Opla Corsu, automat a splynem. Můžete mi ověřit, zda jej ještěmáte?

AAA: Ano, je na naší pobočce vHradci Králové. Chcete jej rezervovat, nebo přivézt na jinou pobočku?

K: Ne děkuji, stavím se tam. Na slyšenou.

Opel Corsa 1.0, 43kW, zroku 2003a se 135000kilometry za 65999Kč tyto představy zcela splňoval. Proto do Hradce vyrazil. Vůz si sice mohl nechat zdarma poslat na jakoukoli jinou pobočku, ale všichni známe pořekadlo ozajíci vpytli a odmítnutý zajíc by už tak úplně zadarmonebyl.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (1)

Tak tady je ten Oplík. První setkání sautem bylo příjemné, fotografie odpovídaly realitě, popis také souhlasil. Kupce se hned ujal ochotný prodejce a obratem následovala testovací jízda. Při nasedání do auta zkarosérie prodávající poctivě sundal zelenou vlaječku „LPG“, která už zdálky signalizovala jisté úspory při pořízení tohoto vozu. Chci vás předem upozornit, že ten plyn nefunguje, něco sním je, říká prodejce při nasedání do vozu. Tato věta zájem oauto zchladila o50%, ale kupec mu dává šanci. Sveze se a podívá se na problém splynem. Automatická převodovka řadila, ale pocitově ukazovala, že nějaké investice potřebovat bude. Po bližším prozkoumání LPG systému však kupec zjistil, že jde oholandský LPG systém, jehož servis je vPraze. ZOstravy poněkud štreka a snejistou cenou opravy. Snížení ceny minimálně o20000Kč se prodejci nelíbilo, tak nezbývalo, než se sautem rozloučit.

Po zaparkování prodejce Opla snefunkčním LPG poctivě vybavil vábničkou „LPG“ pro další zákazníky. Třeba se chytnou alespoň na ten automat.

Cenu smlouvejte

Kupec byl už na odchodu, když si všiml Toyoty Yaris za 70000Kč. Motor 1.0, zroku 2002s91662km. Cena nic moc, ale třeba se podaří dojednat slevu. Testovací jízda proběhla bez obtíží, až na jednu drobnost pojízdě:

AAA: Vy jste zkoušel to levé stahovací okno, ale zapomněl jsem vám říct, že utoho pravého to elektrické stahování nefunguje. Ale to bude nějaká maličkost, to auto má 11roků, to se daločekat.

K: Aha.

Vůz však na ta léta vypadal velmi slušně. AoToyotách se přece říká, jaké jsou to držáky. Že to byla drobnost (či spíše nevědomost prodávajícího) kupec zjistil sám, když zmáčkl tlačítko blokování otevírání pravého okna a ono se, světe div se, stáhlo.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (2)

Původní nabídka prodeje vozidla na webu AAA Auto.

Následující prodejní rozhovor proběhl takto:

K: Ta Toyota se mi líbí, ale 70000Kč je moc. Anejsou vní koberce, trojúhelník, nic, jen rezerva.

AAA: Pane, ta cena je 80000Kč, 70000Kč je při koupi na úvěr. Vezměte si úvěr a máte ji za 70.Ato víte, předchozí majitel si tyto věci nechal, oni si to většinou zautberou.

Aproč nejsou koberce ve většině aut zAAA Auto? Že by všichni majitelé byli automobilovými fetišisty a nechávali si na památku koberečky?

K: Nene, úvěr nechci. Auto klidně teď koupím a hned zaplatím. Přijedu si pro něj ve čtvrtek. Ale 70je moc. Dám vám 60a máte to hned zaplacené.

AAA: Neblázněte, 60nám úvěrovka nepovolí, to auto má rezervované. To neprojde. Možná by šlo snad 75, ale to by musel schválit nadřízený a ten tu není. Můžete ho mít hned za úvěr za 60.Víte co, pojďme nahoru a podíváme se, co se dá scenoudělat.

(Video) Jen 100 EURO 💶 za pojízdné auto❓ Dokážu to koupit ❓ A jak se lakuje v Německu ❓

Kupec a prodejce míří do 1.patra.

AAA: Tak zleasingovky bych ukecal nějakých 5000Kč, to by jim nevadilo, takže by bylo za 75000, pokud ho zaplatíte teď hned.

Kupující vytahuje chytrý mobil a zjišťuje, že ceny Yarise obdobných parametrů se pohybují od 40do 70000Kč.

Tah na cenu, že by to leasingovce vadilo, je dobrý pokus, ale nechlubí se náhodou AAA Auto tím, že všechny vozy jsou vjeho vlastnictví? Anavíc, většinou se auta prodávají na úvěr, leasing uAAA Auto asi nebude tvořit majoritu. Další finta. Mimochodem, na webu AAA Auto byla skutečná cena při platbě vhotovosti 70000Kč a při platbě na úvěr 60000Kč.

AAA: Tak co, plácneme si?

K: Ne, 75000je moc, dám vám 65.

AAA: To nejde, to musí schválit šéf a ten tu není.

K: OK, tak tady na mě máte číslo, poptejte se šéfa a zítra mi zavolejte. Na shledanou!

Kupující míří kvýchodu a prodavač se udiveně ptá:

AAA: Vy nechcete jet tím autem?

K: Ne, mám své auto. Přijel jsem auto vybrat a zaplatit, ne snímodjet.

AAA: Počkejte, zeptám se manažera, co by se stím dalodělat.

Přichází manažer.

AAA: Podívejte se, Toyota má najeto 91.To je slušný, ne? Dám vám kní 4letní kola a výměnu oleje. To je hodně dobrá nabídka. 70teď hned plus ty bonusy. Ahlavně je todržák.

K: Mám také návrh. Dám vám 65teď hned a půjdu ibez kol a bezoleje.

Manažer chvíli přemýšlí.

AAA: Pane, 67hned, 4kola ktomu, ale olej ne. Musíte uznat, že za tu cenu už olej neuděláme.

K: Takže 67tisíc, 4disky sletními koly, nesjetými a bez výměnyoleje?

AAA: Ano, ruku na to?

K: Ty pneu mi dáte písemně do smlouvy?

AAA: Ano.

Kupec podává ruku a obchod je zpečetěn. Je pondělí, 22:10 hodin a pobočka AAA Auto má již 10minut po zavíracídobě.

Manažer říká, že auto má najeto 91tisíc kilometrů. Ve smlouvě však je uvedeno, že tento údaj nebylo možné ověřit a že je zde možný nesoulad.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (3)

(Video) AAA Auto - jak to celé dopadlo

Po shlédnutí předem zaškrtaných křížků se budete divit, že auto ještě vůbecjezdí.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (4)

Po shlédnutí předem zaškrtaných křížků se budete divit, že auto ještě vůbecjezdí.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (5)

Auto je předem prověřeno.

Poplatek za zákaznický servis– 2690Kč až 4790Kč

Kupec jde do kanceláře vyřídit formality a raduje se zdobře uzavřeného obchodu. Předčasně. Vkanceláři sedí slečna a ptá se na detaily kuzavření smlouvy. Vyhotovuje pokladní doklad, na kterém je kzaplacení částka 69686Kč a ne 66999Kč podle dohody, tedy orovných 2690Kčvíce.

K: Není tam chyba? Dohodli jsme se na ceně 66999a ne 69686.

AAA: Nene pane, to je vpořádku. To je poplatek, máte to tady napsané, měl jste si to přečíst.

Arukou ukazuje směrem na zeď, kde visí tři zalaminované A4 sinformacemi opoplatcích. Ano, mají to tam předem vyvěšené, litera zákona je splněna. Problém je, že žádný kupec do kanceláře běžně nechodí předem a jde tam až při uzavření kupní smlouvy poté, co se sprodejcem dohodne na ceně. Po přečtení informací si může výskat, že platí kartou nebo hotově, protože při koupi auta na úvěr by poplatek činil 4790Kč.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (6)

Za vyčištěná auta a úsměvy prodejců zaplatíte. Pak vás váš úsměv přejde.

Kupec skřípe zuby a přemýšlí, zda se zvedne a odejde. Nakonec souhlasí, protože 1393Kč mu vrátí banka za platbu kartoua za 1297Kč tak pomyslně dostane 4disky sletními koly. Tím se tak dostává na původní inzerovanou cenu 70000Kč, ale auto je vpořádku, tak dobře. Áčka vyhrály, budiž jim to přáno; říká se přece, že vživotě se má vyzkoušet všechno. Jde částku zaplatit a vrací se do kanceláře.

AAA: Chcete si sjednat povinné ručení?

K: Ne, děkuji, udělám si vlastní.

Slečna dává kupci podepsat čestné prohlášení, že kupec si je vědomý zániku povinného ručení po prodeji vozidla AAA Auto a že je povinen sjednat si nové. Na druhé straně dokumentu je informace ovýši možné pokuty ze strany státních orgánů a výši sankce za nepojištěné vozidlo. To je korektní přístup, který oceňuji.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (7)

Na skončení platnosti povinného ručení jste upozorněni předem.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (8)

Na skončení platnosti povinného ručení jste upozorněni předem.

AAA: Kautu zdarma nabízíme pojištění Carlife pro případ závady. Chceteho?

(Video) Stočené BiTDI v AAA Auto! | Kupujeme najlacnejšie BiTDI v Európe | RNGD

K: Jak je to zadarmo, tak mi to dejte.

Kupec dostává kpodpisu informace opojištění, pojistné podmínky a kupní smlouvu. Pozorně si čte nejprve kupní smlouvu a zjišťuje, že původní kupní cena auta 66999Kč se zázrakem snížila o15000Kč.

K: Proč mám kupní cenu o15tisíc menší?

A: To je ta pojistka.

K: Tak takovou pojistku nechci.

Slečna obratem opravuje kupní smlouvu na smlouvu bez pojištění Carlife a cena auta rázem poskočí zpět na 66999Kč. Vida, ta pojistka není úplně tak zadarmo. Stojí 15000Kč a platí jeden rok. Vždyť je to jen na papíře, řeknete si. Ale pozor, snížení kupní ceny má zásadní vliv na případné pojistné plnění udopravní nehody ina hodnotu vozidla vúčetnictví. Pěkná kulišárna.

K: Moment, smanažerem jsme se dohodli na 4letních pneu sdisky. Ve smlouvě tonení.

AAA: To mi nikdo neřekl, tak já to tam dopíšu.

Slečna ručně dopisuje, že kvozu budou dodány ipneu a diskykol.

Pojištění poruchy je drahé izadarmo

Pojištění Carlife Garance kryje …náhlý a nepředvídaný vznik mechanické nebo elektronické poruchy pojištěného motorového vozidla… Jinými slovy, když dojde kneočekávané závadě, máte pojistku a ta zajistí proplacení opravy isoučástek. Konec reklamy.

Pojistitelem je britská pojišťovna Jubilee Insurance a správcem pojištění je společnost Defend Finance zFryštáku. Pojištěnci mohou být hned klidnější, když jsou pojištění upojišťovny specializující se na Keňu, Burundi, Ugandu, Tanzánii, Mauritius a Pákistán.

Existují různé pojistné programy a pro kupujícího Toyoty byl vnabídce pojistný program spojistnou částkou 10000Kč. To znamená, že za 15000Kč vpodobě nižší kupní ceny by obdržel pojistné kryté ve výši 10000Kč. Vynikající obchodnická taktika.

Když pominu 27bodů výluk, na které se pojištění nevztahuje, zajímavý je Článek 6VPP, ve kterém se uvádímj.:

Pojistitel neposkytne plnění, jestliže

a) pojištěný nemůže prokázat, že vozidlo bylo od uzavření pojištění pravidelně servisováno podle doporučení výrobce. Maximální povolená odchylka od hodnot doporučených výrobcem je 400km nebo 2týdny.

b) pojištěný při ohlašování pojistné události předloží nepravdivé nebo neúplné informace.

Co to vpřekladu znamená?

Pokud chcete mít jistotu, že vaše pojistka „zadarmo“ bude fungovat, po koupi auta zAAA Auto hned neprodleně jeďte do autorizovaného servisu daného výrobce vozidla (ale ne dál než 400km) a neprodleně nechte provést všechny úkony, které výrobce pro dané auto daného stáří a spočtem najetých kilometrů doporučuje. Že vás servisní prohlídka včetně doporučených výměn výrobce bude stát třeba 50000Kč? Váš problém. Pokud to neuděláte, pojišťovna neplní. (Tu pojistku nechtějte ani zadarmo.)

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (9)

Všeobecné pojistné podmínky

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (10)

Všeobecné pojistné podmínky

(Video) AAA Auto aneb jak to chodí v Áčkách

Slyšel jsem hodně názorů, že koupě auta uAAA Auto zabere i4hodiny času. Vpřípadě tohoto kupce formality byly vyřízeny za cca 50minut, tedy ve 22:50. Ano, 50minut po zavírací době se kupci stále věnovali. Pro AAA Auto palec nahoru a klobouk dolů. Zákazník se tam skutečně cítí jako zákazník, ale jen do doby, než zjistí, jak ho chtějí přečůrat různými fintami.

Ale zpět ke kupci. Podepsal, zaplatil, domluvil se na předání auta otři dny později ve čtvrtek a odjel jiným vozem. Již následující den však zjistil, že ve čtvrtek pro vůz přijet nemůže, omluvil se, že to stihne ve středu. Bez problémů, může přijet.

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (11)

Kupní smlouva sAAA Auto má jen jednu stranu A4.

Pro vůz si kupec přijel ve středu 27.3.2013. Prodejce přivezl auto, předal klíče a popřál šťastnou cestu. Ale kde jsou ta 4pneu sdisky?

K: Ktomu autu byla vceně i4letní kola, kde jsou?

AAA: Já otom nic nevím. Amáte to ve smlouvě?

K: Ano, mám.

AAA: Tak to musíte za manažerem, je dole.

Kupec jde kmístnosti skoulí a klepe. Nikdo neotevírá, a až poté, co do místnosti vejde prodejce, je představen manažeru pobočky. Koule je dobrým řešením pro nechtěné návštěvy. Kupec manažerovi vysvětluje situaci a navrhuje, že by kola mohli poslat přímo do Ostravy, kdesídlí.

AAA: To ne, to by bylo komplikované, kola máme na centrálním skladu a já si raději pohlídám, aby poslali ty správné. Domluvme se tak, že jak přijdou, vezmu je do auta a zavezu je kvám. Do Ostravy pojedu tak do 14dnů. Stačí totak?

Aha, takže kola jsou stále (ive středu) na centrálním skladě a nejspíše by tam byla ive čtvrtek, tedy vpůvodní den převzetí vozidla. To není moc korektní.

K: Výborně, jsme domluveni, souhlasím.

Ato bylo naposledy, co kupec manažera viděl a slyšel. Příběh sAAA Auto lze chronologicky shrnout do této tabulky:

DenAkcePoznámka
Pondělí 25.3.2013Koupě auta a úhrada ceny66999Kč + 2690Kč poplatek
Středa 26.3.2013Sjednání povinného ručení zdomova
Středa 27.3.2013Převzetí vozidlaDo 14dnů dovezou pneumatiky
Pátek 29.3.2013Doplnění klimatizace, čištění
Pravidelná údržba „D“ po 60000km
Oprava brzdového zátěžového regulátoru
Autorizovaný servis Toyota, 7801Kč
Čtvrtek 4.4.2013Doručení velkého TP, malého TP a emisní kartyDoporučeně poštou
Pátek 12.4.2013Reklamní SMS od AAA Auto
Pátek 12.4.2013Vozidlo „tak jak bylo“ šlo na řádnou technickou kontrolu a emise, přestože stávající byla platnárokBez závad
Úterý 16.4.2013Telefonní hovor na mobil manažeraMá jednání, kupec má volat za hodinu. Za hodinu nedostupný.
Středa 17.4.2013Urgence e-mailem přímo na manažera.
Čtvrtek 18.4.2013Reklamace přes infolinkuPotvrzující SMS opřijetí požadavku.
Pátek 19.4.2013Reklamní SMS od AAA Auto
Úterý 23.4.2013Hovor zAAA AutoPotvrzení požadavku, upřesnění doručení pneu do Ostravy. Kupce budou kontaktovat.

Ajestli centrální sklad AAA Auto nevyhořel, pneu sdisky na zakoupenou Toyotu Yaris jsou vněm dodnes a kupec na ně stálečeká.

Co byste měli vědět před nákupem auta vAAA Auto

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (12)

 • Lze zakoupit vozidla ve velmi slušném stavu.
 • Zákazníkovi se věnují na 100% a obětují mu ičas po zavíracídobě.
 • Zkušební jízda je samozřejmostí a bez problémů.
 • Na závady upozorní předem.
 • Lze platit platební kartou.
 • Pestré nabídky úvěrování.
 • Garance, že nejde oodcizené vozidlo, vozidlo na leasing, není předmětem exekuce a není na něm nezaplacenáDPH

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (13)

 • Inzerované ceny nejsou konečné, přičte se knim vždy poplatek za „zákaznický servis“.
 • Cena na úvěr je menší jen naoko, konečnou cenu auta přeplatíte oúroky.
 • Poplatek za „zákaznický servis“ je při platbě vhotovosti nebo kartou 2690Kč a při využití úvěru nebo leasingu je 4790Kč (plátci DPH si zpoplatku mohou DPH odečíst).
 • Svýjimkou dražších vozidel vautech na ploše AAA Auto (většinou) nejsou koberce a základní výbava. Můžete si vše ale za tisícovku koupit.
 • Slíbí cokoli, ale pro splnění slibů jsou potřebné urgence.
 • Hovory probíhají ze skrytých čísel.
 • Při hovoru na bezplatnou linku automaticky dáváte souhlas sposkytnutím osobních údajů (tedy ičísla, ze kterého voláte).
 • Pojištění Carlife se zohledňuje do kupní ceny auta a tedy není „zadarmo“. Navíc není výhodné.
 • Dlouhá doba čekání na vyřízení formalit.
 • Zpředávacího protokolu zjistíte, že vaše auto je téměř před rozpadem, přestože tak tomu není (prodejce se kryje).
 • Pozor na povinnou výbavu, automaticky je zaškrtnutý klíč na kola, zvedák, náhradní pneu apod., přestože ve vozidle nejsou.

Tipy

 • Prodejce nesmí poznat, že se vám auto moc líbí. Pokud chcete cenu stlačit, buďte připraveni odejít zbazaru, a to ifakticky, nabídek aut je více než kupujících.
 • Pokud konkrétní auto opravdu moc chcete, bude drahé, smiřte se stím. To ale neznamená, že bude špatné.
 • Slíbí-li vám vAAA Auto cokoli navíc, chtějte to uvést písemně do smlouvy. Ideálním stavem je uhradit zálohu a auto převzít isdalší slíbenou výbavou až poté, co vněm skutečněbude.
 • Zkontrolujte si předem, zda pneumatiky idisky kol odpovídají tomu, co je ve velkém technickém průkazu (to bude někdy oříšek, vzhledem ktomu, že TP je na centrále a zaslat jej e-mailem chvíli trvá).
 • Vzimě a vchladných dnech nevyzkoušíte tak snadno klimatizaci a zpětně se obtížně dokazuje, že nefungovala.
 • Olej si nechte vyměnit ve svém servisu.

Aproč vlastně chtěl kupec ztohoto článku koupit auto uAAA Auto? Chtěl si to zkusit a zjistit, zda lidské klepy odpovídají realitě. Výsledek? AAA Auto má dobře zvládnutý marketing a prodejní taktiku, rovněž smlouvy jsou připravené excelentně. Pokud jste si jistí kvalitou kupovaného auta, chybu skoupí uAAA Auto neuděláte. Ale najdou-li se po koupi chyby a závady, budete mít potíže sprokazováním, pokud jste podepsali předem zaškrtnutý předávací protokol bez pečlivého porovnání sfakty. Služby „zdarma“ jsou na kočku a snížení kupní ceny opojistné si koleduje oprošetření státními orgány.

Je bezpečné kupovat auta u „Áček“?

Ano, protože tak, jako vás chtějí ugrilovat při nákupu, podobně si proklepnou každý vůz určený pro výkup. Áčka jen tak nepřevezete, ale sdobrou přípravou a následnou pečlivou kontrolou můžete dojít ke vzájemné dohodě a odjet sdobrým autem za rozumnoucenu.

Na závěr dobrá zpráva: Po následné prohlídce a drobných opravách vautorizovaném servisu Toyota se kupec dozvěděl, že auto je vdobré kondici a mělo by najezdit ještě pár set tisíc kilometrů. Jen ty disky zOpela, co jsou na Toyotě a tedy nedrží na středu osy, by měl vyměnit za originály. Opět nesoulad súdaji vpředávacím protokolu…

Jak jsem kupoval auto uAAA Auto (zkušenost) - Měšec.cz (14)

Dalších 21 fotografií

(Video) Dovoz auta z Německa a stane se tohle? Věděl to prodávající? Rizika nákupu a dovoz auta na zakázku!

Videos

1. Zkušenosti s auto ESA
(Jiří Mrňávek - osobní)
2. Koupil jsem si vysněné auto! | Audi A7, 2018
(Tary)
3. Vojta Štajf koupil novou Škodu Fabii R5 od Petra Čtvrtníčka
(RACING 21)
4. Can you make your own battery pack for EVs - Edd China's Workshop Diaries 27
(Edd China)
5. ZAMLČELI nám takovou drobnost... PŮVOD AUTA! Audi A8 W12 z Litvy, Škoda Octavia RS za 25 000€
(David Kubrt)
6. Test karavanu při -25° . Přenocování v zimě. Jak nezmrznout?
(Lithium Master)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Roderick King

Last Updated: 01/11/2023

Views: 6328

Rating: 4 / 5 (51 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Roderick King

Birthday: 1997-10-09

Address: 3782 Madge Knoll, East Dudley, MA 63913

Phone: +2521695290067

Job: Customer Sales Coordinator

Hobby: Gunsmithing, Embroidery, Parkour, Kitesurfing, Rock climbing, Sand art, Beekeeping

Introduction: My name is Roderick King, I am a cute, splendid, excited, perfect, gentle, funny, vivacious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.